ДЗМІТРЫЙ
ДАВІДОВІЧ
Нарадзіўся 6 снежня 1988 года ў г. Жодзіна.
У 2012 годзе скончыў Беларускі дзяржаўны ўніверсітэт культуры и мастацтваў (курс В. Д. Анісенкі). Атрымаў спецыяльнасць ”арганізатар тэатральнай дзейнасці, рэжысёр“.
У РТБД працуе з 2012 года.
“Вецер шуміць у таполях” Ж. Сіблейраса (пастаноўка Аляксандра Гарцуева) – Фернан
“Забалоцце” Я. Карняга і К. Аверкавай (рэжысёр – Яўген Карняг)
“Калека з вострава Інішман” М. МакДонаха (пастаноўка Аляксандра Гарцуева) – Бартлі
“Камень дурасці” К. Сцешыка (пастаноўка Дзмітрыя Зіміна) – Марат
“Карней” па матывах твораў У.Караткевіча (пастаноўка Алены Зміцер) – Мыш
“Махляры” М. Гогаля (пастаноўка Сяргея Фядотава) – Палкоўнік Кругель, Аляксей, карчомны слуга
“Паляванне на сябе” па матывах п’есы А. Вампілава (рэжысёр – Стас Жыркоў) – Дзіма
“Пачупкі” Я. Карняга і К. Аверкавай (рэжысёр – Яўген Карняг)
“Шлюб з ветрам” К. Аверкавай і Я. Карняга (рэжысёр – Яўген Карняг)
“А мне не сорамна!..” Л. Усцінава (рэжысёр – Кацярына Аверкава) – Воўк
“Гісторыя двух сабак” Я. Конева (рэжысёр –Святлана Навуменка) – Анціп
“Таямніца чароўнага календара” М. Варфаламеева (рэжысёр – Святлана Навуменка) – Сабака Ануфрый
“Бетон” (аўтар і рэжысёр Яўген Карняг)
“Профіт”па матывах “Даходнага месца” А. Астроўскага (пастаноўка Аляксандра Гарцуева) – Дасужаў
“Гэта ўсё яна” А. Іванова (рэжысёр – Моніка Дабраўлянска) – Сын, Тауэрскі крумкач
“Кар’ера доктара Рауса” В.Марціновіча (рэжысёр – Аляксандр Гарцуеў) – Доктар
“Сірожа” Ю.Чарняўскай (рэжысёр – Аляксандр Гарцуеў) – Міша (1980)
“Два чароўныя парасоны” Г.Х. Андэрсена (рэжысёр Святлана Навуменка) – Чорцік з табакеркі
“Сіндром Медэі” Ю.Чарняўскай (пастаноўка Кацярыны Аверкавай)
“Дзед” В. Паніна (рэжысёр Дзяніс Паршын) – Сцяпан
“Тры Жызэлі” А. Курэйчыка (рэжысёр Аляксандр Гарцуеў) – Колька
“Ліфт” Ю. Чарняўскай (рэжысёр Галіна Чарнабаева) – Дзімон
“Наш Караткевіч” В. Куставай і В. Дранько-Майсюка (пастаноўка Васіля Дранько-Майсюка)
”А калі заўтра няма? (А если завтра нет?)“ Дз.Багаслаўскага (пастаноўка А.Гарцуева) – Антон
”Білет на брэсцкі цягнік“ В.Каралёва (пастаноўка А.Гарцуева) – Вадзім
”Гендарныя выкрунтасы“ А.Курэйчыка (пастаноўка А.Гарцуева) – Бібліятэкар
”Кругі раю“ (аўтар і рэжысёр Святлана Навуменка) – Вясковец, Чырвонаармеец
”Пакуты ад здаровага сэнсу“ С.Руббэ (рэжысёр А.Гарцуеў) – Датэрміновы Калян
”Партрэт“ М.В.Гогаля (рэжысёр Аляксандр Гарцуеў) – Мікіта
”Любоў людзей“ Дз.Багаслаўскага (рэжысёр Аляксандр Гарцуеў) – Міця
”Мабыць?“ (рэжысёр Аляксандр Марчанка)
”Навагодняя вандроўка ў Парыж“ (аўтар і рэжысёр С.Навуменка)
”Раскіданае гняздо“ Я. Купалы (рэжысёр Аляксандр Гарцуеў) – Незнаёмы
”Адвечная песня“ Я. Купалы (рэжысёр Сяргей Кавальчык) – Селянін, Голад/Холад
”Усе мышы любяць цырк“ (аўтар і рэжысёр Вераніка Буслаева) – Шустрык
”Кантракт“ Ф. Вэбэра (пастаноўка Аляксандра Гарцуева) – Франсуа
”Бегчы з Эльсінора, альбо Гамлет навыварат“ В. Понізава (рэжысёр Сяргей Паўлюк) – Гільдэнстерн
”Дамавічкі“ (пастаноўка Сяргея Кавальчыка) – Пятрок
”Каласы пад сярпом тваім“ У. Караткевіча (рэжысёр В. Анісенка) – Мсціслаў Маеўскі
”Вандроўнікі ў Нью-Ёрку“ А. Паповай (рэжысёр А.Палухінай) – Валянцін
”Квакі і Квокі“ Я. Лёгкіна (рэжысёр Я. Лёгкіна) – Квокі
”Сонечка“ А. Паповай паводле рамана Ф. Дастаеўскага “Злачынства і пакаранне” (рэжысёр В. Анісенка) – Здань
Незалежныя праекты:
”Сережа очень тупой“ Д.Данилова (режиссер Д.Богославский) – Сережа (Центр визуальных и исполнительских искусств “АРТ Корпорейшн”)
”Гэтамы“ А. Горват (рэжысёр С. Жыркоў)
”Профитролли“ (пастаноўка М. Есьман) – Кеша (Альфа-театр)
”Крестовыйпоходдетей“ А. Іваноў (рэжысёр Ю. Дзівакоў) – Жак, Тама, Віктор, Годфруа (Центр визуальных и исполнительских искусств ”АРТ Корпорейшн“)
”По имени господин“ Ф. Лёле (рэжысёр Наталля Леванава) – Спадар (Цэнтр эксперыментальнай рэжысуры БДАМ)
”Последняя из рода Болейн“ (пастаноўка В. Абрыкосавай) – Скрыпач